DLACZEGO POWSTAŁ TEN EBOOK ?

Otrzymując diagnozę endometriozy, czułam się zagubiona i kompletnie nieświadoma zmian, których mogę dokonać, aby nauczyć się żyć z chorobą. 

Ilość informacji w internecie, jak i również ich brak sprawił, że nie wiedziałam, że mam realny wpływ na swoje życie, nie muszę żyć permanentnie w bólu, nie muszę być uzależniona od leków przeciwbólowych i mogę pokochać swoje ciało i życie, na nowo.

Choć ciężko jest zrobić eBooka, w którym będą zawarte wszystkie niezbędne informacje i wskazówki dotyczące endometriozy, razem ze wspaniałymi specjalistkami, dokonałyśmy wszelkich starań, aby publikacja ta była zarówno pigułką wiedzy, ale także otulającą książką, do której będziesz chciała wracać, by otoczyć siebie opieką, jak najlepiej potrafisz. 

Mamy świadomość, że nie odmienimy życia każdej z Endopolek i nie sprawimy, że choroba zniknie z dnia na dzień, nie taki był nasz cel. Wiemy jednak, jak cenne informacje zawarte na 130 stronach mogą wpłynąć na nasze codzienne wybory, a Ty dzięki nim masz szansę wprowadzić drobne zmiany i nowe rutyny do swojej codzienności, za które podziękujesz sobie, gdy poczujesz się lepiej.  

Kasia, założycielka Fundacji Endopolki

CO ZNAJDZIESZ W NASZYM EBOOKU ?

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Magda Kosmala-Banasik zaprosi Cię do swojego gabinetu i opowie o tym, czym m.in.  zajmuje  się  na  co dzień  w   pracy z   pacjentkami,   czego  potrzebuje   ciało z endometriozą, jak manualnie można wpłynąć na jakość życia oraz podzieli się swoim ABC zdrowych nawyków.

SUPLEMENTACJA

Poza dietą przeciwzapalną, która jest kluczowa, by wyciszyć toczący się stan zapalny, dietetyczka kliniczna Monika Królak-Wasilewska dzieli się swoją wiedzą, opartą na najnowszych badaniach, na temat suplementacji. O witaminie D3, kurkuminie, oleju z wiesiołka, DIM, NAC, niepokolanku mnisim czy CBD, dowiesz się z czwartego rozdziału. 

ODDECH

Bardzo często zapominamy, że mamy przy sobie zawsze jedno, niezastąpione narzędzie. Trenerka oddechowa Anita Jurach opowie nam dlaczego warto oddychać świadomie, w jakich sytuacjach oddech może nam realnie pomóc oraz podzieli się kilkoma ćwiczeniami, które mogą  wesprzeć  nas  zarówno w bólu, jak i w stresie.

PRZEWLEKŁY BÓL

Dlaczego   można   i   warto   radzić  sobie z bólem w endometriozie? Na to pytanie odpowie Monika Rybak – biolożka, psycholożka i hipnoterapeutka CBT. Zostaniesz przeprowadzona przez  mechanizmy powstawania bólu, rolę układu nerwowego, aż po możliwości hamowania bólu w endometriozie. 

BEZPIECZNY RUCH

Aktywność   w   endometriozie   to    jeden z elementów holistycznego podejścia do endometriozy. Niesie za sobą  ogrom  korzyści, z którymi zapozna Was Joanna Jaworska, przewodniczka bezpiecznego ruchu i trenerka personalna. Seria prostych ćwiczeń pozwoli Ci poruszyć swoje endociało w bezpieczny sposób, ale też otulić je opieką i wyrozumiałością. 

UWAŻNOŚĆ

A gdyby tak wcisnąć pauzę,zatrzymać się na moment, tu i teraz i pobyć, tak prostu, ze sobą, obserwując odczucia z ciała, centymetr po centymetrze… Opowiem Ci o medytacji skanowania ciała, przeprowadzę Cię przez nią, ale przede wszystkim podzielę się tym, jak praktyka uważności codziennie pomaga mi akceptować swoje ciało i fakt, że choruję na endometriozę. 

KIM SĄ AUTORKI ROZDZIAŁÓW ?

Magda Kosmala-Banasik

fizjoterapeutka, autorka rozdziału
 “Fizjoterapia uroginekologiczna. Z szacunkiem do ciała, które żyje w bólu”

Monika Królak-Wasilewska

dietetyczka kliniczna, autorka rozdziału “Suplementacja w endometriozie” 

Anita Jurach

trenerka oddechowa, masażystka Lomi Lomi, autorka rozdziału “Oddech. Wasz uważny przewodnik” 

Monika Rybak

psycholożka, biolożka, hipnoterapeutka CBT, autorka rozdziału “Przewlekły ból – dlaczego można i warto radzić sobie z bólem w endometriozie” 

Joanna Jaworska

trenerka personalna, przewodniczka bezpiecznego ruchu w endometriozie, autorka rozdziału
 “Bezpieczny ruch w endometriozie”

Katarzyna Gieroba

założycielka fundacji Endopolki, absolwentka studiów uważności i współczucia jako narzędzi terapeutycznych, autorka rozdziału “Praktyka uważności sposobem na radzenie sobie
z przewlekłym bólem”