o fundacji Endopolki

Endometrioza jest chorobą przewlekłą, ale im bardziej świadomie będziemy z nią żyć, tym szybciej potraktujemy ją jako jeden z wielu elementów w naszym życiu.

Kobiety z endometriozą potrzebują przestrzeni, w której będą czuć się zaakceptowane, zrozumiane oraz otrzymają niezbędną wiedzę i wskazówki, które pomogą im poukładać życie na nowo. 

Misją Fundacji Endopolki jest poprawa jakości życia kobiet z endometriozą i zwiększenie świadomości tej choroby w społeczeństwie.  

Endometrioza dotyka ponad 2 mln kobiet w Polsce.

ZARZĄD FUNDACJI ENDOPOLKI


Katarzyna Gieroba - Prezeska Zarządu Fundacji

Z wolontariatem związana od 2011 roku. Swoją pomoc kierowała głównie w stronę dziewcząt i kobiet z Afryki Wschodniej, gdzie spędziła kilka miesięcy w 2012 i 2013 roku.

Z wykształcenia orientalistka i magistra stosunków międzynarodowych. Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiała w kierunku spełnienia marzeń o zostaniu dyplomatką i pracą w ONZ.

Drastycznie rozwijająca się endometrioza zweryfikowała te marzenia, a po operacji pod koniec 2021 roku zmusiła do opracowania planu B. Ten plan to założenie Fundacji Endopolki.

Dzisiaj mówi, że dzięki endometriozie stworzyła sobie pracę, która pozwala zachować równowagę pomiędzy rozwojem zawodowym, a dbaniem o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Buduję Fundację na tym,  czego sama doświadczam od wielu lat,   ale  przede  wszystkim  dzieląc się wiedzą specjalistek i specjalistów, z którymi nawiązałam współpracę. Staram się wesprzeć kobiety w codzienności z endometriozą poprzez edukację w mediach społecznościowych, warsztaty, spotkania online i wymianę doświadczeń.

RADA PROGRAMOWA FUNDACJI


W tej przestrzeni znajdziesz…


EDUKACJA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Pierwszym krokiem do oswojenia się z diagnozą endometriozy jest zrozumienie, czym ona jest i co możemy zrobić, żeby wesprzeć swoje ciało i psychikę w chorobie. Endometrioza wymaga od nas nie tylko regularnych wizyt u ginekologa, specjalisty od endometriozy, ale również bardzo często zmiany nawyków żywieniowych, regularnej współpracy z fizjoterapeutką uroginekologiczną czy wsparcia psychoterapeutycznego.

W mediach społecznościowych Fundacji znajdziesz:

  • treści edukacyjne, oparte o wiedzę naukową, często tworzone we współpracy z ekspertami

  • rozmowy ze specjalistami, których jest już ponad 30 i są dostępne bezpłatnie, m.in. z fizjoterapeutką uroginekologiczną, dietetyczką kliniczną, psychologami, ginekologiem specjalistą w leczeniu endometriozy. Część spotkań jest też dostępnych na YouTube

  • grupę wsparcia Endopolki – grupa wsparcia na Facebooku, która powstała by móc wymieniać się doświadczeniami i wspierać w bezpiecznej przestrzeni wraz z innymi endokobietami.

ENDOPOLKI PODCAST

Wiedza budowana od podstaw, przyjazna każdej osobie, która podejrzewa, że może mieć endometriozę, jest świeżo po diagnozie, ale też dla tych, którzy chcą wesprzeć swoje przyjaciółki, partnerki, córki w chorobie i lepiej zrozumieć, z czym się mierzą. Bo o endometriozie można mówić w sposób prosty i zrozumiały, dzięki czemu budujemy jej świadomość i edukujemy na większą skalę!

EBOOK “HOLISTYCZNIE O ENDO.
W ZGODZIE Z CIAŁEM I UMYSŁEM”

To pierwszy polski ebook o holistycznym podejściu do endometriozy, w którym wzięło udział 5 specjalistek, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobywanym w gabinetach. Pigułka wiedzy niosąca wsparcie zarówno osobom, które dopiero otrzymały diagnozę endometriozy, jak również tym, które starają się żyć bardziej świadomie. Ebook jest dostępny bezpłatnie w zakładce <Ebook>

WARSZTATY
STACJONARNE, ONLINE, WYJAZDOWE

Praktyczne wskazówki i narzędzia, które wspierają w endometriozie, wymiana doświadczeń, kobiece wsparcie. Te wartości przemawiają za tym, że kilkugodzinne lub kilkudniowe warsztaty to czas, który kobiety z endometriozą bardzo sobie cenią. 

Więcej na temat organizowanych wydarzeń znajduje się tu <Spotkajmy się>

Tutaj znajdziesz też wsparcie i zrozumienie


Bardzo często endometrioza sprawia, że czujemy się samotne i niezrozumiane przez najbliższe osoby. Kto jak nie druga endokobieta zrozumie czym jest paraliżujący ból, liczne operacje, życie podporządkowane chorobie, restrykcje żywieniowe czy lęk przed niepłodnością ?

Ta przestrzeń powstała po to, żeby każda z nas wiedziała, że nie jest z tą chorobą sama.

Zwiększając świadomość endometriozy w Polsce, dajemy sobie szansę na lepsze zaopiekowanie się sobą, ale też bycie bardziej zrozumianą w społeczeństwie.

Jeśli szukasz bezpiecznej przestrzeni, w której możesz porozmawiać na tematy, które są dla Ciebie intymne, chciałabyś wymienić się doświadczeniami, szukasz specjalisty od endometriozy w swoim mieście – zapraszam Cię do grupy Endopolki – grupa wsparcia na Facebooku.

Numer konta:

BNP Paribas Polska S.A.

02 1600 1462 1749 1057 2000 0001

kontakt@endopolki.org

Fundacja Endopolki

ul. Fort Wola 14/44

01-258 Warszawa

REGON: 522640853

NIP: 5273011755

KRS: 0000982771